Rezultati pretrage

1. wazzup

Vampir krabe...

Stvarno su zanimljive, svaštojedi su. Evo još jedne sličice ženke kako čuči u barici :D ... I odrasli primerci zaista imaju jarko žute oči, dakle nije nikakav fotošop. Ljubičaste su još moćnije jer su tamnije i zamislite te njihove žute oči na tamnu pozadinu, baš divan kontrast :D ... A što se...
  2. wazzup

Vampir krabe...

Evo da "promrdam" jednu jako zanimljivu temu pokrenutu davne 2012. godine, a evo i mojih vampirki iz 2015. godine :D ... Loš je kvalitet slike jer sam tad imao neki bedni telefon sa kamerom od 3 Mpix... Geosesarma hagen, veoma dobro poznate crvene/narandžaste vampirke xD ... Nažalost, nemam ih...
  3. wazzup

Pocetak sezone mrava

Malopre sam izveo kerića, a vetar ubi, ne moš' čovek da gleda fino, sve mu vetar nanosi prašinu u oči... Kad ono kerić našao žabu...prošli put je našao polumrtvog stršljena koga sam hteo da stavim u insektarijum xD ... Zato kera u šetnju i naćićeš sigurno neku zanimljivu bubu ili kraljicu mrava...
  4. wazzup

Škorpion cavimanus

Kupujem odraslu ženku Pandinus (Pandinoides) cavimanus. Imam odraslog mužjaka.
  5. wazzup

Slatkovodne poluvodene krabe!!

Dobar dan svima! Iz naslova zakljucicete o cemu se radi - o slatkovodnim poluvodenim krabama!!! Juce sam bio u gradu sa jednim ortakom i mi rekosmo da svratimo do obliznjeg pet shopa da vidimo cega ima, kad ono tamo stoji akvarijum sa slatkovodnim krabama koje su na prodaju! Cena kraba me je...
  6. wazzup

Venerina muholovka

Nisam slučjno stavio ovu temu na forum gde su samo životinje jer bi se biljka iz naslova mogla opisati i kao životinja zbog svojih unikatnih odlika koje nema ni jedna druga biljna vrsta na svetu. Reč je o Venerinoj muholovki (Dinoaea muscipula). Za koji dan bi trebalo da je nabavim pa me...
  7. wazzup

Gušteri i kornjače imaju "ličnost"

Već neko vreme mislim da gušteri, kao i mi ljudi, mogu imati "ličnost"; pod tim podrazumevam da im nekad može biti dosadno pa na primer hoće da se prošetaju van terarijuma, mogu da vole ili da ne vole neku hranu, da nešto vole ili ne vole ... Da li mislite da ovo može biti tačno? Takvo...
  8. wazzup

Standardni problem: leopard gekon ne jede

Imam leopard gekona, nije baš mlad, srednji onako, 20 cm u dužini (od njuške do kraja repa). Ne jede već više nedelja, grejanje je non-stop uključeno, vode ima u svakom momentu, kreće se po terarijumu, uzimam ga i u ruke svakodnevno (ne prisiljavam ga, već se sam popenje). Ranije je jeo fobase...
  9. wazzup

Isušivanje terarijuma

Imam leopard gekona. Pre neki dan sam kupio ciglu kokosovog treseta, stavio sam u vodu, nabreknula je i raspala se. E sad, mene zanima kako da isušim treset od te vode, već 5 dana ga drzim u kesi i drzim na direktnom suncu svaki dan i sušim sa kaloriferom ali nista, užasno me nervira, probao sam...
  10. wazzup

"Black light"

Ima li neko ikakvu ideju za šta bih mogao da iskoristim "black light" sijalicu, tj. sijalicu koja emituje "crno svetlo"?
  11. wazzup

Androctonus mauretanicus/Tityus stigmurus

Trebalo bi da nabavim jednu od ove dve vrste, jel zna neko nesto vise o njima? Guglao sam po netu ali sam nasao samo 2-3 vrlo suvoparna teksta, za ovom A.mauretanicus-a kontam da se cuva ko i svaki Androctonus, ali me vise zanima Tityus stigmurus Hvala :D
  12. wazzup

Patuljasti majmuni kao kućni ljubimci?!

Zdravo svima... U zadnje vreme video sam jedno 50 oglasa u kojima ljudi traze majmuna (iskljucivo patuljaste) da kupe ili na poklon. E sad, mene zbunjuje to da li su stvarno majmuni toliko "popularni" kao kucni ljubimci kod nas i da li ih uopste ljudi drze privatno (ne u zoo vrtu)?
  13. wazzup

Grejač za terarijum

Pozdrav svima! pre par dana mi se pokvarila mala grejalica, nisam ni pomišljao na to da pogledam šta nije u redu i popravim to, nego mi je odmah palo na pamet da bih žicu (grejni element) iz grejalice mogao da upotrebim za grejanje akvarijuma/terarijuma.... Pre svega sam ekperimentalno...
  14. wazzup

Feretke

Potrebne informacije o njihovom odrzavanju, ceni, ko prodaje ili gde se mogu nabaviti.
Back